Vstupenky – Temporary Collective

Vstupenky

Temporary Collective je nezávislá divadelně-taneční platforma. Temporary Collective jsou tanečnice a choreografka Tereza Ondrová, režisérka Petra Tejnorová a jejich přátelé. Temporary Collective je duo, tým spolupracovníků, i dění na jevišti. Je proměnlivý, stále v pohybu a v procesu, protože se nutně nedrží pevných bodů. Rádi znovu-objevují a vytváří nový vztah k neznámému. Temporary Collective je GEO, INSECTUM, CALL ALICE, DUETY a SAME SAME. 

Zveme vás na něco unikátního a nového – měsíc představení, workshopů a setkávání, kdy se během několika týdnů odehrajeme všechna naše aktuální představení, počínaje premiérou GEO dne 7. října 2023. Ve své tvorbě se dotýkáme témat udržitelnosti, setkávání s druhými, absence a melancholie, ženského humoru, vlivu Vltavy, vztahu k místu jako je PONEC, a mnoha dalších.

Těšíme se na setkání s vámi a na otázky, které nám v rámci našeho dočasného festivalu, který jsme pojmenovali Temporary Collective na měsíc v PONCI, budete chtít položit. Těšíme se na dialog a interakci. Těšíme se na vás v PONCI – divadle pro tanec od 7. října do 9. listopadu.


7.10 | GEO | premiéra

PONEC je pražské divadlo stojící na skalním podloží, které před 20 000 lety zformovala Vltava. Tereza Ondrová na tomto podloží v PONCI tančí už 25 let. Její první sólo zde bylo na symfonickou báseň Vltava. A nyní se všechny tyto vrstvy prostřednictvím tance a geofonu prozkoumává.


17.10 | INSECTUM in…

Jak by vypadal život, kdybychom se na něj podívali z perspektivy hmyzu a jak můžeme změnit antropocentrický pohled na svět? Odpověď nabízí skrz vlastní těla a humorem svým vlastním Tereza Ondrová a Silvia Gribaudi.


19.10 | Call Alice

Tereza Ondrová si přizvala další italskou kolegyni, choreografku a tanečnici Francescu Foscarini. Výsledkem je inscenace, která se dostala do prestižního výběru mezinárodní platformy Aerowaves Twenty22. Jedinečný intimní duet, který je i není sólem, a ve kterém se tanečnice setkávají napříč prostory a komunikačními kanály. Spojuje je jejich fyzická podobnost, věk, tanec, ale také témata, která řeší. (Možná) náhodné setkání a opět vliv pandemie zformoval dílo na pomezí tance a dokumentu.


24.10 | Same Same

Petra Tejnorová a Tereza Ondrová, režisérka a tanečnice, se společně ocitají na jevišti. Jejich zájem o hledání hranic jemného humoru, ironie či absurdity při vší úctě ke spletitosti lidských vztahů, podtrhuje režijně-choreografické vedení Karine Ponties. Ve stylu grotesek Bustera Keatona nás přes veškerou odlehčenost formy dokážou dojmout svou hloubkou a upřímností.


9.11 | Duety

Ve věku, kdy se prohlubuje individualismus a osamělost, se tvůrci rozhodli zkoumat možnosti jak se setkat, jak spolu komunikovat beze slov. Jak být spolu, když pocházíme z velmi odlišného prostředí a kontextů? Co v dnešní době znamená porozumět si?