O nás

Režisérka Petra Tejnorová měla dříve skupinu Sgt.Tejnorová & The Commando, tanečnice a choreografka Tereza Ondrová měla dříve taneční skupinu VerTeDance. Vše je pomíjivé, a tak zanikly i tyto skupiny. Záliba obou autorek v propojování a překračování různých žánrů i oborů vyvrcholila vytvořením nové tvůrčí platformy Temporary Collective.  Její jádro tvoří  také manager Michal Somoš, který se podílel na posledních nezávislých projektech obou autorek. Všichni tři zakládající členové se kromě projektů v rámci platformy také úspěšně uplatňují v dalších aktivitách mimo ní.
V současné době Temporary Collective spolutvoří také fotograf Marek Bartoš, hudebník a vizuální umělec Dominik Žižka a produkční Tereza Baschová.
Temporary dává důraz na  aktuálnost a tím pádem také dočasnost a pomíjivost živého umění – jakým divadlo a tanec jsou. Collective nabízí jedinečnou tvůrčí chemii týmu, který byl pro daný projekt vytvořen. Temporary Collective je proměnlivý a živý tvůrčí organismus.

Dominik Žižka

Absolvoval magisterské studium v ateliéru Interaktivních médií na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Studoval také v Experimental Studio Volta v oboru instalace/performance/video/audio v Belgii. Většinou pracuje s videem, zvukem a instalací.

Podílel se na posledních projektech jak režisérky Petry Tejnorové, tak tanečnice a choreografky Terezy Ondrové.

Společně vytvořili například  live cinema projekty Nevina a Nick, taneční projekty You Are Here, Nothing Sad, Pojďme na tanec. Spolupracoval taktéž na inscenacích pro novou scénu ND a se souborem 11:55  –  jmenovitě Pravda o 17/11 a Proslov k národu. Natočili společně dokumentárním film Haló? Je tam někdo?

Marek Bartoš

Absolvoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně na katedře reklamní fotografie a grafického designu. Mezitím odjel načerpat zkušenosti na studia do Spojených států amerických. Pracoval jako asistent u českých i zahraničních fotografů, mj. Albert Watson (USA), Adam Broomberg a Oliver Chanarin (UK), Steffen Jahn (DE), Andreas Hofmann (DE), Mikhail Korolev (RU), Toshiharu Hashimoto (JP ), Michael Penn (UK). Velký důraz ve své práci klade na smysluplné projekty a jejich propojení s běžným životem. Jeho fotografie byly vystaveny v rámci skupinových výstav například ve Staroměstské radnici a Galerii Mánes.

Podílí se na projektech režisérky Petry Tejnorové  již od roku 2009 – od absolventské inscenace v divadle DISK (Titus Andronicus_let mouchy)

Společná tvorba z posledních let : film Kniha o plánu, dokumentárním film Haló? Je tam někdo? a live cinema projekt Nick.

Michal Somoš

Absolvoval kulturologii na FF UK v Bratislavě. Jako producent a produkční se podílel na řadě projektů v oblasti současného divadla, současného tance, výtvarného umění, site specific instalací a performance a také v oblasti uměleckého vzdělávání, řízení kulturního centra a komunitního rozvoje. V období 2006 – 2011 byl výkonným ředitelem Divadla Pôtoň v Bátovcích na Slovensku. Od roku 2011 působí na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze jako projektový manager.

Koprodukoval dvě mezinárodní tanečně-operní inscenace v režii Laurenta Festasa (FR): Equinoxe (2012) a Las Anniversary (2014), které byly uvedené v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, ve Francii, v Jihoafrické republice a v Mexiku. Společně s fotografkou Katarínou Hudačinovou realizoval víceletý fotografický projekt, ve kterém experimentoval s různými způsoby využití principu camery obscury instalovaném v pojízdném karavanu s názvem Upside Down. Externě spolupracuje s občanským sdružením Kontext jako konzultant a technický produkční.

S režisérkou Petrou Tejnorovou pracuje od roku 2012 na projektech LIFEshow (2012), EDGE (2013), Kniha o plánu (2013), Nevina (2014), You Are Here (2016). Konzultuje řadu projektů začínajících mladých českých divadelních umělců.

Tereza Ondrová

Je tanečnice, která po absolvování oboru taneční pedagogika na HAMU, založila v roce 2004 spolek VerTeDance, ve kterém vzniklo přes 20 tanečních inscenací. Za několik let  existence tato taneční skupina spolupracovala s množstvím výrazných tanečních osobností české i zahraniční scény a soubor je držitelem mnoha ocenění. Např. Tichomluva (Cena za objev v tanci 2005), Kolik váží vaše touha? – režijní spolupráce Petra Tejnorová (taneční inscenace roku 2012), Korekce – režijní spolupráce Jiří Havelka (taneční inscenace roku 2014, HERALD ANGEL AWARD 2015, AUDIENCE AWARD AT BE FESTIVAL 2015, MESS FESTIVAL AWARD 2015, TOTAL THEATRE AWARD 2015 NOMINATION), Případy doktora Toureta – sólo paní Vltavská (tanečnice roku 2010 Tereza Ondrová) atd.

Od roku 2012 spolupracuje s Petrem Šavelem, společně vytvořili dva duety. První Boys who like to play with dolls – Total Theatre Award Nomination, Amnesty International – Freedom of Expression Award 2015, Priority Companies List 2014 sítě Aerowaves, nominace na taneční inscenaci roku 2014, nominace na cenu Tanečník/ tanečnice roku 2014. Druhý duet s názvem As long as holding hands měl premiéra na prestižním festivalu Tanec Praha 2015.

Od roku 2016 spolupracuje také s divadelní a filmovou režisérkou Petrou Tejnorovou. Společně vytvořily taneční projekty You Are Here (2016) – Cena diváka na České taneční platformě 2017 a nominace na Cenu za inscenaci roku 2017, Nothing Sad (2017) a Pojďme na tanec (2017).

.

V rámci jejich spolupráce vznikl netradiční dokumentární film s názvem Haló, je tam někdo? (2017), který měl premiéru na Tanci Praha a nahlížel na svět (a to nejenom ten taneční) optikou dětí.

Jako tanečnice a interpretka spolupracovala např. se švédskou choreografkou Charlottou Öfverholm – Found and lost (2011), francouzskou choreografkou Karine Ponties – Same Same (2018), venezuelským choreografem Davidem Zambranem – Ceviche (2015) nebo slovenským choreografem Antonem Ľahkým – Heaven is the place (2006).

Kromě interpretační tvorby a vlastní autorsko-choreografické tvorby se věnuje také pedagogice tance

Petra Tejnorová

Vytvořila několik úspěšných inscenací již během studia na DAMU. V roce 2008 byla nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent. Dlouhodobě se věnuje dokumentárnímu divadlu, fyzickému a autorskému divadlu, divadelním sondám do různých společenských a sociálních vrstev.

V posledních projektech (NevinaNick) se zaměřila na žánr live cinema, spojení divadla a filmu.

Jako autorka a režisérka spolupracovala s významnými divadly v Čechách, např. Dejvické divadlo, HaDivadlo, Divadlo Archa, Divadlo PONEC, Studio ALTA atd.

Na Nové scéně Národního divadla připravila inscenace Edge, TimINg, v Činohře Národního divadla režírovala inscenaci Láska a informace (2016) a Proslov k národu (2019).

Dlouhodobě spolupracovala se souborem 11:55 a VerTeDance.

Byla součástí evropského projektu Identity.Move!

Její mezinárodní projekty se představily na několika prestižních zahraničních festivalech (Zdarzenia – Tczew, Stockholm Fringe Festival, APAP New York, Fira Tárrega v Španělsku atd).

Natočila dva krátké filmy (Kniha o plánu – vítězný snímek kategorie VLNY – Ostrava Picture 2013, cena za nejlepší kameru – Mezinárodní kameramanský filmový festival Kamera Oko). Poslední dokumentární film Haló, je tam někdo? vznikl v rámci Tance Praha 2017.

S choreografkou Terezou Ondrovou taktéž tančí v inscenace belgické choreografky Karine Ponties Same Same.

Působí taktéž jako pedagog KALD DAMU.