Same Same – Temporary Collective

Same Same


Petra Tejnorová a Tereza Ondrová, divadelní režisérka a přední česká taneční osobnost, se společně ocitají na jevišti. Jejich zájem o hledání hranic jemného humoru, ironie či absurdity při vší úctě ke spletitosti lidských vztahů, podtrhuje režijně-choreografické vedení Karine Ponties. Ve stylu grotesek Bustera Keatona nás přes veškerou odlehčenost formy dokážou dojmout svou hloubkou a upřímností.

Volavka uvězněná ve vlastním peří, posedávající na horském vrcholku. Orlík poletující v rytmických kruzích, dokud nezmizí z dohledu. Taková je jejich divokost. Nic nedefinuje lidskou bytost tak, jako její sklon k absurdním činům s nepravděpodobnými výsledky. Ve světě, kde rozum nepředstavuje nic než hezkou fasádu, nás náhlá pošetilost staví tváří v tvář našemu vlastnímu pojetí normálnosti a umožňuje nám vydat se dosud nevyšlapanou cestou. Dvě ženy, kdesi mezi vyhořením a vyčerpáním, vystaveny jedna druhé jako palindrom ve zkreslujícím zrcadle, ztrácejí směr a objevují svou zvířecí divokost. 

Incenace Same Same získala zvláštní uznání poroty České taneční platformy v roce 2019, na kterou „zapůsobil humor a komplexnost přístupu, stejně jako silné individuality obou interpretů.” Tereza Ondrová získala také Cenu České taneční platformy 2019 za nejlepší taneční výkon a „působivé ztvárnění role se všemi jejími odstíny, ztělesněnou pohybovou erudici, vysokou kvalitu pohybového projevu a v neposlední řadě štědrost a otevřenost vůči publiku, a to jak na straně interpretky, tak díla samotného.”

Premiéra: 11.6.2018, PONEC – dance venue

foto: Vojtěch Brtnický

Premiéra:

11. června 2018

Místo:

PONEC - divadlo pro tanec

Autoři a Spolupráce

Koncept a choreografie
Karine Ponties (BE/FR)

Tanec
Tereza Ondrová
Petra Tejnorová 

Světelný design a dramaturgie
Guillaume Toussaint Fromentin 

Světla
Zuzana Režná

Producenti a koproducenti
danceWATCH / Karolína Hejnová (CZ)
Dame de Pic / Rachel Goldenberg (BE)
TANEC PRAHA festival (CZ)
Le 140 (BE)

TOURING

2024
M1 Fringe Festival,
Singapore, SG

2023
Festival Quartiers Danses, Montréal, CA

2022
Drama Queer, Bratislava, SK

2021
FIND Festival Internazionale Nuova Danza, Cagliari, Sardínie, IT

2020
Česká taneční platforma, Praha, CZ
Kalamata International Dance Festival 2020, Kalamata, GR