Same Same – Temporary Collective

Same Same


Petra Tejnorová a Tereza Ondrová, divadelní režisérka a přední česká taneční osobnost, se společně ocitají na jevišti. Jejich zájem o hledání hranic jemného humoru, ironie či absurdity při vší úctě ke spletitosti lidských vztahů, podtrhuje režijně-choreografické vedení Karine Ponties. Ve stylu grotesek Bustera Keatona nás přes veškerou odlehčenost formy dokážou dojmout svou hloubkou a upřímností.

Volavka uvězněná ve vlastním peří, posedávající na horském vrcholku. Orlík poletující v rytmických kruzích, dokud nezmizí z dohledu. Taková je jejich divokost. Nic nedefinuje lidskou bytost tak, jako její sklon k absurdním činům s nepravděpodobnými výsledky. Ve světě, kde rozum nepředstavuje nic než hezkou fasádu, nás náhlá pošetilost staví tváří v tvář našemu vlastnímu pojetí normálnosti a umožňuje nám vydat se dosud nevyšlapanou cestou. Dvě ženy, kdesi mezi vyhořením a vyčerpáním, vystaveny jedna druhé jako palindrom ve zkreslujícím zrcadle, ztrácejí směr a objevují svou zvířecí divokost. 

Incenace Same Same získala zvláštní uznání poroty České taneční platformy v roce 2019, na kterou „zapůsobil humor a komplexnost přístupu, stejně jako silné individuality obou interpretů.” Tereza Ondrová získala také Cenu České taneční platformy 2019 za nejlepší taneční výkon a „působivé ztvárnění role se všemi jejími odstíny, ztělesněnou pohybovou erudici, vysokou kvalitu pohybového projevu a v neposlední řadě štědrost a otevřenost vůči publiku, a to jak na straně interpretky, tak díla samotného.”

foto: Vojtěch Brtnický

Premiéra:

11. června 2018

Místo:

PONEC - divadlo pro tanec

Autoři a Spolupráce

Koncept a choreografie
Karine Ponties (BE/FR)

Tanec
Tereza Ondrová
Petra Tejnorová 

Světelný design a dramaturgie
Guillaume Toussaint Fromentin 

Světla
Zuzana Režná

Producenti a koproducenti
danceWATCH / Karolína Hejnová (CZ)
Dame de Pic / Rachel Goldenberg (BE)
TANEC PRAHA festival (CZ)
Le 140 (BE)