Režisérka Petra Tejnorová měla dříve skupinu Sgt.Tejnorová & The Commando, tanečnice a choreografka Tereza Ondrová měla dříve taneční skupinu VerTeDance. Vše je pomíjivé, a tak zanikly i tyto skupiny. Záliba obou autorek v propojování a překračování různých žánrů i oborů vyvrcholila vytvořením nové tvůrčí platformy Temporary Collective. Její jádro tvoří produkční Daniela Řeháková. V současné době Temporary Collective spolutvoří také fotograf Marek Bartoš, hudebník a vizuální umělec Dominik Žižka a produkční Júlia Pecková.
Temporary Collective se zaměřuje na možnost prozkoumávat různá území a různá média.
Temporary Collective není založen na stálosti, tedy na stálém prostoru, na jednom divadle, na jednom stálém místě – ale naopak svou identitu tvoří díky různorodosti vazeb a míst, kde se může divadlo a tanec odehrávat a v jakém složení týmu může vznikat.
Temporary collective se rád přeskupuje a navazuje na experimentální formy – které teprve pak rozvíjí!.
Temporary collective má rád různé rytmy – některé naše projekty vznikají dlouhodobě a některé jsou jen krátké série akcí. Vznik a zánik. Premiéra a derniéra.
Temporary Collective je proměnlivý a živý tvůrčí organismus. Rádi tvoříme a shlukujeme se do kolektivů z vlastních niterných důvodů pro tvorbu a vlastní potřeby na něčem spolu – pracovat. Ne, ze setrvačnosti. Prakticky proto je náš název TEMPORARY COLLECTIVE!
Dominik Žižka
Absolvoval magisterské studium v ateliéru Interaktivních médií na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Studoval také v Experimental Studio Volta v oboru instalace/performance/video/audio v Belgii. Většinou pracuje s videem, zvukem a instalací.
Podílel se na posledních projektech jak režisérky Petry Tejnorové, tak tanečnice a choreografky Terezy Ondrové.
Společně vytvořili například live cinema projekty Nevina a Nick, taneční projekty You Are Here, Nothing Sad, Pojďme na tanec. Spolupracoval taktéž na inscenacích pro novou scénu ND a se souborem 11:55 – jmenovitě Pravda o 17/11 a Proslov k národu. Natočili společně dokumentárním film Haló? Je tam někdo?
Marek Bartoš
Absolvoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně na katedře reklamní fotografie a grafického designu. Mezitím odjel načerpat zkušenosti na studia do Spojených států amerických. Pracoval jako asistent u českých i zahraničních fotografů, mj. Albert Watson (USA), Adam Broomberg a Oliver Chanarin (UK), Steffen Jahn (DE), Andreas Hofmann (DE), Mikhail Korolev (RU), Toshiharu Hashimoto (JP ), Michael Penn (UK). Velký důraz ve své práci klade na smysluplné projekty a jejich propojení s běžným životem. Jeho fotografie byly vystaveny v rámci skupinových výstav například ve Staroměstské radnici a Galerii Mánes.
Podílí se na projektech režisérky Petry Tejnorové již od roku 2009 – od absolventské inscenace v divadle DISK (Titus Andronicus_let mouchy)
Společná tvorba z posledních let : film Kniha o plánu, dokumentárním film Haló? Je tam někdo? a live cinema projekt Nick.
Daniela Řeháková
Absolvovala magisterské studium oboru produkce na pražské DAMU. JIž během studia založila vlastní agenturu, s kterou realizovala především zájezdová představení. Současně působila jako tajemnice divadla Rokoko a poté jako produkční Divadla v Řeznické. Od roku 2003 se zaměřuje na ekonomické vedení kulturních institucí (spolupráce s mnohými neziskovkami (Alt@rt, VerTeDance, Studio Damúza, Struny podzimu a především s Tancem Praha z.ú). V letech 2012 – 2015 působila jako ředitelka divadla Ponec.
S Terezou Ondrovou spolupracuje od roku 2004.
Tereza Ondrová
Je tanečnice, která po absolvování oboru taneční pedagogika na HAMU, založila v roce 2004 spolek VerTeDance, ve kterém vzniklo přes 20 tanečních inscenací. Za několik let existence tato taneční skupina spolupracovala s množstvím výrazných tanečních osobností české i zahraniční scény a soubor je držitelem mnoha ocenění. Např. Tichomluva (Cena za objev v tanci 2005), Kolik váží vaše touha? – režijní spolupráce Petra Tejnorová (taneční inscenace roku 2012), Korekce – režijní spolupráce Jiří Havelka (taneční inscenace roku 2014, HERALD ANGEL AWARD 2015, AUDIENCE AWARD AT BE FESTIVAL 2015, MESS FESTIVAL AWARD 2015, TOTAL THEATRE AWARD 2015 NOMINATION), Případy doktora Toureta – sólo paní Vltavská (tanečnice roku 2010 Tereza Ondrová) atd.
Od roku 2012 spolupracuje s Petrem Šavelem, společně vytvořili dva duety. První Boys who like to play with dolls – Total Theatre Award Nomination, Amnesty International – Freedom of Expression Award 2015, Priority Companies List 2014 sítě Aerowaves, nominace na taneční inscenaci roku 2014, nominace na cenu Tanečník/ tanečnice roku 2014. Druhý duet s názvem As long as holding hands měl premiéra na prestižním festivalu Tanec Praha 2015.
Od roku 2016 spolupracuje také s divadelní a filmovou režisérkou Petrou Tejnorovou. Společně vytvořily taneční projekty You Are Here (2016) – Cena diváka na České taneční platformě 2017 a nominace na Cenu za inscenaci roku 2017, Nothing Sad (2017) a Pojďme na tanec (2017).
V rámci jejich spolupráce vznikl netradiční dokumentární film s názvem Haló, je tam někdo? (2017), který měl premiéru na Tanci Praha a nahlížel na svět (a to nejenom ten taneční) optikou dětí.
Jako tanečnice a interpretka spolupracovala např. se švédskou choreografkou Charlottou Öfverholm – Found and lost (2011), francouzskou choreografkou Karine Ponties – Same Same (2018), venezuelským choreografem Davidem Zambranem – Ceviche (2015) nebo slovenským choreografem Antonem Ľahkým – Heaven is the place (2006).
Kromě interpretační tvorby a vlastní autorsko-choreografické tvorby se věnuje také pedagogice tance.
Petra Tejnorová
Vytvořila několik úspěšných inscenací již během studia na DAMU. V roce 2008 byla nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent. Dlouhodobě se věnuje dokumentárnímu divadlu, fyzickému a autorskému divadlu, divadelním sondám do různých společenských a sociálních vrstev.
V posledních projektech (Nevina, Nick) se zaměřila na žánr live cinema, spojení divadla a filmu.
Jako autorka a režisérka spolupracovala s významnými divadly v Čechách, např. Dejvické divadlo, HaDivadlo, Divadlo Archa, Divadlo PONEC, Studio ALTA atd.
Na Nové scéně Národního divadla připravila inscenace Edge, TimINg, v Činohře Národního divadla režírovala inscenaci Láska a informace (2016) a Proslov k národu (2019).
Dlouhodobě spolupracovala se souborem 11:55 a VerTeDance.
Byla součástí evropského projektu Identity.Move!
Její mezinárodní projekty se představily na několika prestižních zahraničních festivalech (Zdarzenia – Tczew, Stockholm Fringe Festival, APAP New York, Fira Tárrega v Španělsku atd).
Natočila dva krátké filmy (Kniha o plánu – vítězný snímek kategorie VLNY – Ostrava Picture 2013, cena za nejlepší kameru – Mezinárodní kameramanský filmový festival Kamera Oko). Poslední dokumentární film Haló, je tam někdo? vznikl v rámci Tance Praha 2017.
S choreografkou Terezou Ondrovou taktéž tančí v inscenace belgické choreografky Karine Ponties Same Same.
Působí taktéž jako pedagog KALD DAMU.