MASTERCLASS SE SILVIÍ GRIBAUDI (IT) – Temporary Collective

MASTERCLASS SE SILVIÍ GRIBAUDI (IT)

Dvoudenní intenzivní workshop pro profesionály tanečního, divadelního,klaunského i cirkusového umění, pro studenty herectví, tance a cirkusu, ale i propedagogy vyučující tyto disciplíny (HAMU, DAMU, taneční konzervatoře Duncan)

TERMÍN: 15.10 (14:00 – 18:00) a 16.10.2023 (10:00 – 14:00)
MÍSTO: STUDIO KRENOVKA, HUSITSKÁ 22, PRAHA 3
KAPACITA: 16 OSOB
POPLATEK: 100 KČ, převodem na účet

REZERVACE A VÍCE INFO: info@temporarycollective.cz

Workshop clowningu pro herce, učitele i širokou veřejnost se v díle Silvie Gribaudi přední italské choreografky, tanečnice a performerky propojuje s technikou současného tance a fyzického divadla.

Silvia Gribaudi ztělesňuje ironii a svobodu i vzhledem k práci s tělem, jako nástrojem. Silvia Gribaudi zkoumá hranice mezi živostí a přítomností těla, jak komponovat v reálném čase s nástroji co máme, jak se individuální humor a jazyk daného tanečníka či performera, či neprofesionála dá artikulovat, objevit a stát se pracovním materiálem. Humor a hra ztělesňuje každé tělo a gesta v každém člověku, stačí jen v přítomný moment zachytit onen slovník a s ním pracovat.

Během workshopu bude probíhat zkoumání těla, jako nástroje pro nadhled, ironii, ale také je potřeba stejnou pozorností věnovat k technice pohybu. Jak nám práce s časem,zastavením, či slovem může pomoci při hledání humoru v tanci? Prostřednictvím tréninku současného tance a klauna se v masterclass se Silvii zaměříme na hodnotu nedokonalosti a chyby, které
jsou považovány za přednost a příležitost pro tvorbu a performativní bohatství.

Jak oživit tělesnost sebeironií a dynamikou tance a humoru?
Jak tanec přináší vnímání těla a proměny této hravé atmosféry?

Metoda „work in action“ – která vznikla a vyvíjí se v rámci tanečního představení s názvem „INSECTUM in…“ v společném duetu s Terezou Ondrovou.